Відпочинок

Зимовий відпочинок Пилипець

Закарпатське село Пилипець приваблює лижників, сноубордистів та просто аматорів активного відпочинку. Цей відомий гірськолижний курорт розташований поблизу чарівних природних атракцій: водоспаду Шипіт та полонини Боржава.

Пилипець — перлина Закарпатської області. Село розташоване на півночі Міжгір’я — у затишному куточку, що славиться м’яким кліматом та чудовою природою. Міжгір’я — один з найчистіших з екологічної точки зору українських регіонів, недарма він так припав до душі рі

зним можновладцям, які воліють мати тут власну резиденцію. Пилипець “піднявся” на 700 м над рівнем моря.

В селі цілорічно працює канатна дорога: Боржавські підйомники. Крім того, до послуг туристів двомісний крісельний підйомник. ГДля гірськолижних розваг обладнані схили гір Гимба та Жид-Магура. Найдовша траса — на Гимбі, її протяжність становить 4 000 м. На Жид-Магурі влаштовано 4 траси, одна з яких сягає 1 500 м. Гимба краще підходить для досвідчених спортсменів, а от новачкам буде приємно і безпечно опановувати лижний спорт на легких та середніх за складністю трасах Жид-Магури.

Літній відпочинок в Пилипці

Пилипець влітку приймає туристів так само гостинно, як і взимку чи навесні. На вас чекають прогулянки чарівними Боржавськими полонинами, повними чорниць. Краса карпатських полонин подекуди затьмарює славетні альпійські луки. До водоспаду Шипоту варто завітати і зимової пори, але влітку це буде особливо приємно: сидіти теплої днини біля крижаного гірського потоку — саме задоволення! Пилипець від водоспаду відділяють лише 6 км.

Окрім карпатських краєвидів, збору чорниць та грибів, туристи також можуть оглянути архітектурні пам’ятки: церкву Різдва Пресвятої Богородиці, що була зведена у XVIII ст.. Поруч з церквою височіє монументальна двох’ярусна дзвіниця. Крім того, неподалік Пилипця є невеличке селище Келечин, а в Келечині — джерело мінеральної води з високим вмістом заліза. Тож до цих країв можна приїжджати ще й по міцне карпатське здоров’я. Місцева мінеральна водиця підходить для лікування серця, судин та органів травлення. Хоча протизвичайної втоми та анемій вона також стане у нагоді.

Водоспад Шипіт — один з кращих в Україні, але враховуйте, що влітку біля нього проводиться велелюдний фестиваль. На купальські свята сюди приїздить купа неформалів, тому милуватися Шипотом з 1 до 7 липня буде цікаво тільки тим, хто не проти спілкування з молоддю. Можливо, вас зацікавить інший фест? У серпні в Пилипці проводиться міжнародний фестиваль з парапланеризму.